Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

FCDI Central #3 - Event results

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Congressional Debate - Middle

PlaceCompetitor(s)Team
1Steven GoodmanFlorida Virtual School Flex Program 6-8
2Nashaly SotoWildwood Middle School
3Truitt WilliamsSouth Sumter Middle School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Congressional Debate - Novice

PlaceCompetitor(s)Team
1Abby SiegelLake Nona High School
1Sofia VargasLake Nona High School
1Rylan ShoresLake Nona High School
2Heather RiceApopka High School
2Alexander GajoLake Nona High School
2Sophia AlsonWinter Park High School
3August OsaniLake Nona High School
3Noa DodgeNew Smyrna Beach High School
3Kyla KavanaughNew Smyrna Beach High School
4Anthony ChristophiHoly Trinity Episcopal Academy
4Ayla TernaskyLake Brantley High School
4Tristan DzenisLake Nona High School
5Olivia BlanchHorizon High School
5Salome Ortiz De La HozLake Nona High School
5Laura BlahaSpruce Creek HS S&D
6Alex FontaninHoly Trinity Episcopal Academy
6Matthew HamLake Brantley High School
6Ethan ParksSouth Sumter High School
Fin.Lucero Lara MartinezFlorida Virtual School Flex Program 9-12
Fin.Diogo Silva Barbeito VogelHorizon High School
Fin.Ivan GonzalezLake Nona High School
Fin.Kellen BlancoHorizon High School
Fin.Leila AmirkhosraviLake Brantley High School
Fin.Gerardo G. Vega DiazLake Minneola High School
Fin.Elina WillienApopka High School
Fin.Leilani BrownHorizon High School
Fin.Deborah RodriguezLake Nona High School
Fin.Caroline OsterndorfBishop Moore
Fin.Katelin OteroLake Minneola High School
Fin.Alyssa NegronLake Minneola High School
Fin.Sebastian LlaugerWinter Park High School
Fin.Markaela NealBoone High Debate Team
Fin.Ava BabingtonLake Minneola High School
Fin.Jayna HutchinsonSouth Lake High School
Fin.Amina RazzaqBoone High Debate Team
Fin.Daya PhillipCypress Creek
Fin.Julia MiuraHorizon High School
Fin.Maddison KovacsBoone High Debate Team
Fin.Reed RamsierBoone High Debate Team
Fin.Marquis CarterLake Brantley High School
Fin.Talise ClayApopka High School
Fin.Avery CondronBoone High Debate Team
Fin.Eidan RosarioLake Minneola High School
Fin.Joshua BaileySouth Lake High School
Fin.Brooke HurstLake Brantley High School
Fin.Josiah Caleb WhiteLake Minneola High School
Fin.Lylah GeberSouth Lake High School
Fin.Lavinia ConradSouth Lake High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Congressional Debate - Varsity

PlaceCompetitor(s)Team
1Thomas CohenDr. Phillips High School
1Taylor ClaytonHorizon High School
2Lorena LincolnHorizon High School
2Hunter HayesLake Nona High School
3Savannah SiskLake Buena Vista High School
3Vedha UbaleLake Nona High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1madison SalgadoOlympia High School
2Alyssa SatmariaBoone High Debate Team
3Isabella CruzLecanto Middle School
4Nolan RenfroeBoone High Debate Team
5Samira ChackoBoone High Debate Team
6Allison WellsApopka High School
Fin.Celine El KhourySpruce Creek HS S&D
Fin.Cammy LevineBoone High Debate Team
Fin.Sofia BennaniWinter Park High School
Fin.Ellie GentryBoone High Debate Team
Fin.Audrina DeBoeBoone High Debate Team
Fin.Lilianna McLeodApopka High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Dramatic Performance

PlaceCompetitor(s)Team
1Samuel Arboleda-MartinezBishop Moore
2Bethany MoffettHorizon High School
3Rachel DlugaschHoly Trinity Episcopal Academy
4Alexander LLanosBishop Moore
5Camila BarbosaHorizon High School
6Isabella SanaiottiHorizon High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brinnli Peck and Evie EstherLake Nona High School
2Brianna Thorne and Tommi Lynn TudorHorizon High School
3Dianela Guerrier and Olivia IrrerBoone High Debate Team

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Extemporaneous Debate - Middle Novice

PlaceCompetitor(s)Team
1Dalton PageApopka High School
2Hunter BrownLake Brantley High School
3Addison WilsonLake Brantley High School
4Emily GomezNew Smyrna Beach High School
5Keegan OstermanNew Smyrna Beach High School
6Gerardo CardosoWildwood Middle School
Fin.Noella ChauvinTeague Middle School
Fin.Lyla VanscoykRiver Springs Middle School
Fin.Gavin WieseNew Smyrna Beach High School
Fin.Odinn BaloRiver Springs Middle School
Fin.Elisah StantonRiver Springs Middle School
Fin.Zoie EirandTeague Middle School
Fin.Theodore GreenRiver Springs Middle School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Extemporaneous Debate - Varsity

PlaceCompetitor(s)Team
1Kira AmbroseLake Brantley High School
2Oscar Rubio FloresWildwood High School
3Jezabel ColonApopka High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Nav MenonCypress Creek
2Sarikka RejethSeminole High School
3Hannah MartinSouth Sumter High School
4Jordan Miranda JuarezWildwood High School
5Joseph WiseWildwood High School
6Sebastian GloriaLake Nona High School
Fin.Andrea BlahaNew Smyrna Beach High School
Fin.Jacob W ClaytonWildwood High School
Fin.Sofia JimenezLake Buena Vista High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Impromptu Speaking - PICK UP YOUR TOPICS

PlaceCompetitor(s)Team
1Megan McAvoyDr. Phillips High School
2Laura SantanaLake Brantley High School
3Vaughn VanDyckLake Brantley High School
4Aiden OrtizLake Brantley High School
5evan fernandoOlympia High School
6Peyton HendersonHorizon High School
Fin.Ayanna HallWildwood High School
Fin.Cadarian M RussellColonial High School
Fin.Kennedy WhitleyEdgewater High School
Fin.Icesis JonesLake Brantley High School
Fin.Ava AbyApopka High School
Fin.Alexis BrasoveanuTeague Middle School
Fin.Dylan FlickingerLake Mary Preparatory School
Fin.Kirsten HinzWildwood Middle School
Fin.Maximilian DiLeonardoEdgewater High School
Fin.Arianna AvilesTeague Middle School
Fin.Noah KirilescuLecanto Middle School
Fin.Shalayla AnthonyLecanto Middle School
Fin.Madilyn DunnRiver Springs Middle School
Fin.Alfredo Sanchez PaganColonial High School
Fin.Derrick SmartSouth Sumter Middle School
Fin.Kyler YehudaSouth Sumter Middle School
Fin.Miranda FrenchLake Brantley High School
Fin.Camila AguirreLake Buena Vista High School
Fin.Jose NixLake Buena Vista High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Samantha FaucetteApopka High School
2Vandana ManchikantiLake Nona High School
3Maggie MurphyBishop Moore
3Joshua SteedleBishop Moore
4Liberty HigginbothamSpruce Creek HS S&D
5Claire LeppertBoone High Debate Team
6Scarlet WeisheimerNew Smyrna Beach High School
Fin.Lilah OniOrlando Science High School
Fin.Mehak SinghOrlando Science High School
Fin.Mia BatesBoone High Debate Team
Fin.Jillian CarpenterEdgewater High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Just Talk

PlaceCompetitor(s)Team
1Brian ShimOlympia High School
2Patricia PouilhLiberty Middle School
3Zoe StratesWinter Park High School
4Via GravesWekiva High School
5Nevaeh GleasonSouth Sumter Middle School
6Mallory LeeSouth Sumter Middle School
Fin.Alexanderia BarronWildwood High School
Fin.Alejandra Rodriguez CorderoLake Minneola High School
Fin.Emma InnocentSt. Charles Borromeo
Fin.Trenton RollersonSouth Sumter Middle School
Fin.Scarlette JohnsonWekiva High School
Fin.David CerutoLiberty Middle School
Fin.Namita ShahOrlando Science High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Lincoln Douglas Debate - Middle Novice

PlaceCompetitor(s)Team
1Austen RichardsonHoly Trinity Episcopal Academy
2Quinn BrewerBishop Moore
2Neveah SterlingBoone High Debate Team
4Arman HunanyanOlympia High School
5Grace M. Rivera GonzalezLake Nona High School
6Mishal AminLake Buena Vista High School
Fin.Alexander SorensonWinter Park High School
Fin.Zakaria BattlaOlympia High School
Fin.Natalia PopourLake Minneola High School
Fin.Stephanie NwanyanwuOrlando Science High School
Fin.Kiet LuuLake Nona High School
Fin.Santiago BonillaOlympia High School
Fin.Madhu ChintalapatiOrlando Science High School
Fin.Briea WhiteLake Nona High School
Fin.Mehal Ram KumarLake Nona High School
Fin.Haiet AsharLake Nona High School
Fin.Shanvi PatelHoly Trinity Episcopal Academy
Fin.Mitchell AlibaruhoLake Nona High School
Fin.Franky AlvirezBoone High Debate Team
Fin.Elizabeth VelezBoone High Debate Team
Fin.Langliegh EastDr. Phillips High School
Fin.Bishop GillBoone High Debate Team
Fin.Abir AzizLake Buena Vista High School
Fin.Colin SmithLake Buena Vista High School
Fin.Rosaley VillegasSouth Sumter Middle School
Fin.Deena BalkarranApopka High School
Fin.Moira DurbinLake Minneola High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Lincoln Douglas Debate - Varsity

PlaceCompetitor(s)Team
1Clayton BerardiBishop Moore
2Tristan VossDr. Phillips High School
3Aanya ShahSeminole High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Kellen BusseyWinter Park High School
2Simone CampbellWinter Park High School
3Spain SattizahnWinter Park High School
4Mahalita RichardsonBoone High Debate Team

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Original Oratory - Middle Novice

PlaceCompetitor(s)Team
1Rebecca GuldeBishop Moore
2Dylan ElliottBoone High Debate Team
3Tiana GowenEdgewater High School
4Farzona RustamovaLake Nona High School
5Piper WinterLake Brantley High School
6Kristian OstbergEdgewater High School
Fin.Amanda NazarioLake Nona High School
Fin.Hayley MercierSouth Sumter Middle School
Fin.Abigail DawsonLake Brantley High School
Fin.Olivia Boey ChoEdgewater High School
Fin.Peyton ElkindNew Smyrna Beach High School
Fin.Snehal SahuOrlando Science High School
Fin.Carly BellEdgewater High School
Fin.Kendall IaciofoliOlympia High School
Fin.Lairah DennisTeague Middle School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Original Oratory - Varsity

PlaceCompetitor(s)Team
1Callie WaneHorizon High School
2Luis David Latozefsky CarvajalLake Brantley High School
3amira MartinOlympia High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Public Forum Debate - Middle Novice

PlaceCompetitor(s)Team
1Jack Meyers and krishaan ParikhOlympia High School
2Reya Henson and Rowan MoreheadHorizon High School
3Rhea Pradeep and Vidhiya MuthukumarLake Nona High School
4Alexander Borrero and Daniela PaulinoHorizon High School
5Adena Yu and Riley SungLake Buena Vista High School
6Mitchell Truesdell and Ryan PuckettNew Smyrna Beach High School
6Jacob Resnick and Nicolas ThibaultOlympia High School
Fin.Carissa Brown and Jonathan BaileyLake Minneola High School
Fin.Shaylan Patel and Wyatt EmersonOlympia High School
Fin.Christopher Slack and Nicholas PlankWinter Park High School
Fin.Allison Cohen and Tyler CheungLake Buena Vista High School
Fin.Jon Feller and Yuli Shal-BarLake Brantley High School
Fin.Piper Lehmann and Wiley SokotaNew Smyrna Beach High School
Fin.Isabella Gomez and Landon MaierBoone High Debate Team
Fin.Anikait Gollakoti and Vihaan ManchikantiLake Nona High School
Fin.Camila Mierkiewicz and Laxmi KarnaSpruce Creek HS S&D
Fin.Affan Bilal and Zahra UnluOrlando Science High School
Fin.arthur Do Lago and Cohen McElweeOlympia High School
Fin.Gavin Khorsandi and Justin LopezBoone High Debate Team
Fin.Anzaara Azim and Ruicen LiuOrlando Science High School
Fin.Ally Williams and Leah ChenOlympia High School
Fin.Monika Parrilla-Rey and Taylor MorganBoone High Debate Team
Fin.Lesly Cabrales and Miriam RamosBoone High Debate Team
Fin.O'myah Schultz and Tazarah McGregorBoone High Debate Team
Fin.Alaina Surber and Taylor RevelsBoone High Debate Team
Fin.Daniel Mercado and Jairus EggertsenLake Minneola High School

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

Public Forum Debate - Varsity

PlaceCompetitor(s)Team
1Cameron Durso and Jake HarringtonWinter Park High School
2Heidi Cusic and Jayden NguyenEdgewater High School
3Aidangelly Lezcano and Sophia Ives Bishop Moore

Click here to return to the main FCDI Central #3 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND15 DI15