Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Zephyrs Classic - Event results

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Elise Hendrickson and Fiona HendricksonNeenah High School
2Addi Peck and Angelina VuOshkosh West High School
3Addie Heiks and Paige BroklAppleton North High School
4Emilyn Reyes and Katelyn SaemanRandolph High School
5Anna Chen and Anneliese OlsonAppleton North High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Expository Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Annabelle SchmitzOshkosh West High School
2Audrey ArnoldussonKaukauna High School
3Meghan McAvoyNeenah High School
4Islem MallahiOshkosh West High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Adam MichelsXavier
2Annabel PatschkeKaukauna High School
3Isabella FariasCarmen Southeast High School
4Allison Arriaga-BustosCarmen Southeast High School
5Brandon Alva-FuertesRandolph High School
6Azalea EchevarriaCarmen Southeast High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Farrago

PlaceCompetitor(s)Team
1Tessa RutchikSt. Mary Catholic High School
2Linnea WolfeKaukauna High School
3Angelina VuOshkosh West High School
4Luchson BallardFond du Lac High School
5Emily SteinerOshkosh North

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Group Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Clare Josie, Isabelle Van Asten, Ivy Van Asten and Olivia GehrtAppleton North High School
2Madison Baehr, Matthew Mielke, Rory Baer and Via BentleyKaukauna High School
3Avery Schmidt and Lily WeijolaAppleton West

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Jade WoodAppleton North High School
2Adam MichelsXavier
3Rory BaerKaukauna High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Ella AlbrightAppleton North High School
2Kyle MastersonAppleton North High School
3Josie Al BulushiJames Madison Middle School (Appleton)
4Gracie CiesielskiRandolph High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Moments in History

PlaceCompetitor(s)Team
1Addison WaltAppleton North High School
2Kaliyah SalinasOshkosh North
3Maya LemeryAppleton North High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lillian PingelKaukauna High School
2Kiley MushaOshkosh North

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Daniel DuVernaySt. Mary Catholic High School
2Jade WoodAppleton North High School
3Isaac Considine-BuelowOshkosh West High School
4Karlee BaugherRandolph High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Play Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Burke Sprangers and Hope HietpasKaukauna High School
2Genesis Garcia-Ruiz, Haley Bislew and Madeline ClarkWayland Academy
3Allie Hanson and Audrey ArnoldussonKaukauna High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Ava HogerSt. Mary Catholic High School
2Meriam TajeddineOshkosh West High School
3Sheia WigginsAppleton West
4Landiran (LJ) KernFond du Lac High School
5Anastasya MlsnaWayland Academy

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Jonah RatajczakWayland Academy
2Aubrey NorredKaukauna High School
3Kennedy NorrisWayland Academy
4Jennifer ParishJames Madison Middle School (Appleton)
5Sherlyn Gomez PerezRandolph High School
6Kiri KeyRandolph High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Elise HendricksonNeenah High School
2Kale HildebrandtNeenah High School
3Cameron HutchisonKaukauna High School
4Daniel DuVernaySt. Mary Catholic High School
5Damian PriestAppleton North High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Solo Humorous Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Marcus MillerOshkosh West High School
2Tenna RuettenOshkosh West High School
3Michael SmithsonOshkosh West High School
4Madison BaehrKaukauna High School
5Maddie WeningerSt. Mary Catholic High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Solo Serious Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Meriam TajeddineOshkosh West High School
2Hope HietpasKaukauna High School
3Addi PeckOshkosh West High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kale HildebrandtNeenah High School
2Claire OttoneAppleton North High School
3Sam RaybernOshkosh West High School
4Esther Anderle Appleton West
5Jessie MyersOshkosh North

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Tessa RutchikSt. Mary Catholic High School
2Piper CrawfordOshkosh West High School
3Ella LarsenNeenah High School
3Emilyn ReyesRandolph High School
5Amethyst MyersKaukauna High School

Click here to return to the main Zephyrs Classic page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND07 DI101