Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Waupaca Green Tournament - Event results

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaron Wulf and Cole NavisAppleton East
2Addi Peck and Angelina VuOshkosh West High School
3Rudy Wagner and Tynan ConwayDenmark High School
4Alisa Forseth and Kaleigha ForsethWaupaca

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Expository

PlaceCompetitor(s)Team
1Anthony LindenstruthAppleton East
2Brenna RadesAppleton East
3Lydia TreuDenmark High School
4Bucky MartinAppleton East
5Meghan McAvoyNeenah High School
6Sammy MilheiserWrightstown High School
Fin.Elliott JahnWrightstown High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Henry PahlowDenmark High School
2JJ Vander LoopXavier
3Adam MichelsXavier
4Charlie JohnsonEau Claire Memorial High School
5Akshaya SivakumarAppleton North High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Farrago

PlaceCompetitor(s)Team
1Eva ValdezSheboygan South
2Wendy MartinezAppleton East
3Angelina VuOshkosh West High School
4Lily WamserSheboygan South
5Natalie TlachacAppleton East

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Group Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaron Wulf, Hope Bruce and Rubi Ruiz ValentinAppleton East
2Madison Baehr, Matthew Mielke, Rory Baer and Via BentleyKaukauna High School
3Jonathan Baker and Sam WallisAltoona High School
4Avery Schmidt and Lily WeijolaAppleton West
5Anikah Dunn and Giselle DelgadoLittle Chute High School Forensics

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Impromptu

PlaceCompetitor(s)Team
1Lydia MillerEau Claire Memorial High School
2Leah WarneckeWrightstown High School
3Henry PahlowDenmark High School
4Reagan JuntunenWrightstown High School
5Abby HoustonEau Claire Memorial High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Lydia FlaniganDenmark High School
2Nataliea GarciaWrightstown High School
3Sabrine NarvasaWrightstown High School
4Meghan McAvoyNeenah High School
5Mason HurstDenmark High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Moments in History

PlaceCompetitor(s)Team
1Addison WaltAppleton North High School
2Emily GronertAppleton East
3Ramey Rinehart-CobbsAppleton East
4Alex FreimuthAppleton East
5Isaac MoscinskiAppleton East
6Maya LemeryAppleton North High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Hope BruceAppleton East
2Lily WamserSheboygan South
3Eva ValdezSheboygan South
4Nataliea GarciaWrightstown High School
5Nora CamlekAltoona High School
6Charlie JohnsonEau Claire Memorial High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Oratorical Declamation

PlaceCompetitor(s)Team
1Tynan ConwayDenmark High School
2Sienna StautzWrightstown High School
3Maddy BurowWaupaca
4Graycee FernandezWrightstown High School
5Sam RaybernOshkosh West High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Leah WarneckeWrightstown High School
2JJ Vander LoopXavier
3Henry PahlowDenmark High School
4Daniel DuVernaySt. Mary Catholic High School
5Reagan JuntunenWrightstown High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Play Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Collin Trepanier and Mason HurstDenmark High School
2Emily Bolstad and Kiran LisonKaukauna High School
3Marcus Miller, Piper Crawford, Sam Raybern and Wilson ClarkOshkosh West High School
4Eva Paulus, Julia Tarini and Lydia MillerEau Claire Memorial High School
5Burke Sprangers and Hope HietpasKaukauna High School
6Brooke Van Rossum and Rylan Vanden HeuvelWrightstown High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Meriam TajeddineOshkosh West High School
2Sheia WigginsAppleton West
3Nora CamlekAltoona High School
4Ivorianna DavisAppleton East
5Cynthia VangAppleton East
6Claire GannonEau Claire North

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Prose Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Brenna RadesAppleton East
2Aubrey NorredKaukauna High School
3Kaci FranzenKaukauna High School
4Joey ThowlessAppleton East
5Julia TariniEau Claire Memorial High School
6Lily TariniEau Claire Memorial High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Ben LindsleyDenmark High School
2Tyler SmidtWaupaca
3Kale HildebrandtNeenah High School
4Elijah SchultzAppleton North High School
5Liam SpoehrAppleton East
6Scott FlaniganDenmark High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Solo Humorous Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Tynan ConwayDenmark High School
2Marcus MillerOshkosh West High School
3Tyler SmidtWaupaca
4Ransom WebsterAppleton East
5Isabella OlsonFond du Lac High School
6Preston PetersenWrightstown High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Solo Serious Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Meriam TajeddineOshkosh West High School
2Wendy MartinezAppleton East
3Lydia FlaniganDenmark High School
4Hanna FinerWrightstown High School
5Addi PeckOshkosh West High School
6Sienna StautzWrightstown High School
Fin.Elizabeth LeickWrightstown High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kale HildebrandtNeenah High School
2Ransom WebsterAppleton East
3Audrey SchaumbergWrightstown High School
4Ace WellsAppleton East
5Sam RaybernOshkosh West High School
6Collin TrepanierDenmark High School
Fin.Angela BairEau Claire North

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Piper CrawfordOshkosh West High School
2Kalayna SmallAppleton East
3Jo BuckAppleton East
4Ella LarsenNeenah High School
4Lalita CorreaWaupaca
6Amethyst MyersKaukauna High School
6Sara PechaWrightstown High School

Click here to return to the main Waupaca Green Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42