Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Gold Rush to State - Virtual Tournament - Event results

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Ana AsaveiDelta High School
2Tagan GarciaUniversity Schools
3Tram NguyenSMART Speech & Debate
4Danica CooperUniversity Schools
5Evelia ChavezSMART Speech & Debate
6Madison McCoyUniversity Schools
Fin.Ezzie LappegaardUniversity Schools

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Maristella Valore-Caplan and Sarita PatelGeorge Washington
2Madelyn Szabo and Samantha BennettHoly Family HS
3Ana Asavei and Mia RandriaDelta High School
4Aaliyah Berrelez and Emma FarrarUniversity Schools
5Micah Livingstone and preston salazarResurrection Christian School
6Abigail Conner and Tagan GarciaUniversity Schools

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Matthew AbramsGeorge Washington
2Ellyott SiffringResurrection Christian School
3Stephen FrankWhitmer
4Jonah MorrisResurrection Christian School
5Zaid AlatwaSMART Speech & Debate
6Autumn EtemadiHoly Family HS

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1An HoUniversity Schools
2Tram NguyenSMART Speech & Debate
3Samantha BennettHoly Family HS
4Diego RiveraSMART Speech & Debate
5Naomi NicholsonGeorge Washington
6Aaliyah BerrelezUniversity Schools

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Impromptu

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellyott SiffringResurrection Christian School
2Tram NguyenSMART Speech & Debate
3Blake WehrmanUniversity Schools
4Miranda Rodriguez-RamirezRISE High School
5Ryann SiffringResurrection Christian School
6Zaid AlatwaSMART Speech & Debate

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Denisse Gonzalez-MarquezRISE High School
2Jaylee MoradoUniversity Schools
3Tatum LezotteGeorge Washington
4Victoria Nungaray-AriasRISE High School
5Hannah NewmanUniversity Schools
6Orion KuligGeorge Washington
Fin.Brenna BondUniversity Schools

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Ellyott SiffringResurrection Christian School
2Aaliyah LuceroUniversity Schools
3Anna SeamanGeorge Washington
4Sarah YangGolden

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Poetry Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Morgan FarmerDelta High School
2Mia RandriaDelta High School
3Caroline MayLittleton
4Sally GomezUniversity Schools
5Briana OttemanResurrection Christian School
6Aaliyah LuceroUniversity Schools
Fin.Stella Bubbins-HillDelta High School

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Aaliyah LuceroUniversity Schools
2Victoria Nungaray-AriasRISE High School
3Kai WildbergerSan Lorenzo Valley High School
4Danica CooperUniversity Schools
5Angelique Arjona-HauSMART Speech & Debate
6Sofia GonzalezRISE High School
Fin.Adi CollinsDelta High School

Click here to return to the main Gold Rush to State - Virtual Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42