Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

49th Chuck Beckman Memorial - Event results

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Creative Expressions

PlaceCompetitor(s)Team
1Jacob SchoenbornDilworth-Glyndon-Felton
1Micah LarsonStaples-Motley

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Zachary QuirkChisholm High School
1Naomi MeintsDuluth East
1Macalister NelsonMoorhead
1Kiergon WilkinsPark Rapids

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Dramatic Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew HaatajaBigfork
1Emily BalboaCrookston
1Greta WrightKasson-Mantorville
1Mia DomianoMountain Iron-Buhl
1Lily AakrePerham
1Hannah DudychaRed Lake County
1Riley DabbsStaples-Motley

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Franklon Couchey and Parker DuncanBrowerville/Eagle Valley
1Gus Wronka and Kasey MeneghiniDuluth East
1Kate Kennedy and Lelia JohnsonRoseau

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Haley PatelBlackduck
1Natalie MillerDuluth East

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Humorous Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Arden EckelBrowerville/Eagle Valley
1Zara BaigCrookston
1Gracie EilertsonDilworth-Glyndon-Felton
1Neve MooreEast Grand Forks
1Beau JohnsonPerham
1Daphne HansonPerham
1Walker JohnsonStaples-Motley
1Olivia WojahnThief River Falls

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Elizabeth MarzahlHawley
1Crisavy SeemanPerham
1Austin FellmanThief River Falls

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Original Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Hameedah OladeleMoorhead

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Chloe LuceBemidji
1Alexus PerreaultFosston/Bagley Speech Team
1Maya WeilerMoorhead
1Karena Joy ChristensonMoorhead
1Malik SmithMoorhead
1Nadia YliniemiPark Rapids
1Ellie NorvitchRock Ridge HS

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

Varsity Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Maia TjepkesBlackduck
1Hannah RatajczakDilworth-Glyndon-Felton
1Ryleigh HanonDuluth Denfeld
1Else MadsenDuluth East
1Katie HigginsDuluth East
1Lydia OslandHawley
1Cole SchurmanMoorhead
1Hailey LindquistNortheast Range Speech Team
1Lauren SchreaderPerham
1Ellie NorvitchRock Ridge HS
1Saige WidmerRock Ridge HS
1Jaelyn WrightRock Ridge HS
1Olivia MooneyThief River Falls
1Lia HansonThief River Falls

Click here to return to the main 49th Chuck Beckman Memorial page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND08 DI102