Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

NSAA District B-5 (Minden) - Event results

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Abigail Flint and Isak ChancellorBroken Bow
2Austin Lutz and Reese LaringtonOgallala High School
3Daniel Dickinson and Destiny HolthusenOgallala High School
4Brooks Glanzer and Leah LivingstonMinden
5Alyssa Borgman and Korbin OpferSeward High
6Connor Carpenter and Peyton SchooneMinden

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexis GillHoldrege
2Mercedes HolmesMinden
3Peyton SchooneMinden
4Rudi AndersonOgallala High School
5Isela TerceroBroken Bow
6Aaron SturtevantHoldrege

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Caleb MostOgallala High School
2Jacob SmallcombBroken Bow
3Brooks GlanzerMinden
4Emily KrupickaNorthwest
5Miah HoppensOgallala High School
6Joseph BakareHoldrege

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Caleb MostOgallala High School
2Lauren BalcomOgallala High School
3Katherine HolcombBroken Bow
4Keyara CasparNorthwest
5Cassidy JuneMilford High School
6Megan AlthouseMinden

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Evan Porter, Raegan Horner and Sara ShirleyMinden
2Aaron Sturtevant, Amelia Thomas, Ella Roach, Justin Golus and Malachi ConnellHoldrege
3Gabrielle Kissell, Katherine Holcomb, Margaret Smith, Minji Haynes and Rayelee SmithBroken Bow
4Erica Hesser, Grace Van Borkum, Kaden Walker, Lauren Henning and Payton CatlinOgallala High School
5Alyssa Borgman, Audrey Wang, Korbin Opfer, Nathan Hochstein and Sam HowellSeward High
6Brigen Denson, Erin Zulkoski, Micah Books, Natasha Morris and Trinity EricksonBroken Bow

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Jakoby LoiblMinden
2Isak ChancellorBroken Bow
3Grace LeeMinden
4Reese LaringtonOgallala High School
5Lauren BalcomOgallala High School
6Isela TerceroBroken Bow

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Joseph BakareHoldrege
2Kadance McDonnellOgallala High School
3Rayelee SmithBroken Bow
4Sara ShirleyMinden
5Emily SchroederNorthwest
6Alison WalkerHoldrege

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Kadance McDonnellOgallala High School
2Jakoby LoiblMinden
3Anna LindstromBroken Bow
4Austin LutzOgallala High School
5Mikayla ZellerNorthwest
6Andre CasillasMinden

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Emelia RichlingNorthwest
2Emily SchroederNorthwest
3Abby FiskeMinden
4Abigail FlintBroken Bow
5Miah HoppensOgallala High School
6Olivia SheldonMinden

Click here to return to the main NSAA District B-5 (Minden) page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2021 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
sw