Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Rock River Forensics Tournament 2024 - Event results

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Duo Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Layla Al Ali and Owen HandsMadison West
2Dhriti Prakash and Nikhil QuintinMiddleton High School
3Aubrey Erickson and Leela BourenaneSun Prairie West High School
4Elise Hendrickson and Fiona HendricksonNeenah High School
4Emilyn Reyes and Katelyn SaemanRandolph High School
5Ashton Hayes and Josiah GiggarRufus King
5Alisa Forseth and Kaleigha ForsethWaupaca

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Expository Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kate MezrichMadison West
2Sripada ThammeraSun Prairie West High School
3Saanvi GandhariSun Prairie West High School
4Uma GoradiaGermantown High School Forensics
5George KindWaunakee High School
6Sam KuemmelMadison West
Fin.Jenna KasalPius XI Catholic High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Anvika AnnyapuVel Phillips Memorial HS
2Nick PienkosMarquette University High School
3Arjun ChopraGermantown High School Forensics
4Sam KuemmelMadison West
5Merritt MauerVel Phillips Memorial HS
6Andrew LefeberDeForest

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Farrago

PlaceCompetitor(s)Team
1Karina ContrerasDivine Savior Holy Angels High School
2Suhani PandeySun Prairie West High School
3Lily WamserSheboygan South
4Maecie LeddenSun Prairie West High School
5Lela DesaiMadison West
6Elsa JohanssonLakeside Lutheran High school

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Group Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Amelia Johnson and Nicole MeierSun Prairie West High School
2Brianna Pettineo and Mikky KuensterDeForest
3Kyla Nielsen and Mackenzi LobeDeForest
4Evelyn Suchomel and Lucy TroesterWaunakee High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Impromptu Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Alexa GarberMiddleton High School
2Bennie Wixon-KellerMadison West
3Anvika AnnyapuVel Phillips Memorial HS
4Andrew ZoglmanNeenah High School
5John McLeanSun Prairie East High School
6Rachel MemoryDivine Savior Holy Angels High School
Fin.Jordan LevequePius XI Catholic High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Nikhil QuintinMiddleton High School
2Aliza KrugerSun Prairie West High School
3Bennie Wixon-KellerMadison West
4Julia MorrissSun Prairie East High School
5Katy GarciaSun Prairie West High School
6Paige HueschenPius XI Catholic High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Moments in History

PlaceCompetitor(s)Team
1Ceylon TrinitySun Prairie East High School
2Jojo KnaussSun Prairie West High School
3Iskander RzaevMadison West
4Shlok ShahSun Prairie West High School
5Mira PatelMadison West
6Allie HinzLuther Preparatory School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Lily WamserSheboygan South
2Lucy ThoresenSheboygan South
3Josie MarshoDivine Savior Holy Angels High School
4Ishika NagarSun Prairie West High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Derek SheehanSheboygan South
2Pragnya VellaSun Prairie West High School
3Asha SundaramSun Prairie West High School
4Addie GummLuther Preparatory School
5Joshua RifeljWaunakee High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Play Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Brooke Jakubowski and Meghan DeChantGermantown High School Forensics
1Brent Conway, Isabel Dunn and Jason PowellOconomowoc High School Forensics
2Genesis Garcia-Ruiz, Haley Bislew and Madeline ClarkWayland Academy
3Arianna Hurwitz and Selah KimWaunakee High School
4Kira Jennings and Nadia MarzenSun Prairie West High School
4Alexa Muza and Lillian SmallWatertown High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Dhriti PrakashMiddleton High School
2Derek SheehanSheboygan South
3Dara FadiranMadison West
4Vincent ManganMarquette University High School
5Junie KierceWaunakee High School
6Amanda WalterSun Prairie East High School
Fin.Miranda MohrLuther Preparatory School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Suhani PandeySun Prairie West High School
2Leela KrudopWaunakee High School
3Kennedy NorrisWayland Academy
4Haley PatzlaffSun Prairie West High School
5Jonah RatajczakWayland Academy
6Ellie PoppeSun Prairie West High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Radio Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Tyler SmidtWaupaca
2Elise HendricksonNeenah High School
3Cruz FloresMadison West
4John McLeanSun Prairie East High School
5Caleb RimpelLuther Preparatory School
6Shay NelsonGermantown High School Forensics
Fin.Amira OttenheimerMadison West

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Solo Humorous Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Zoe ChurchillWaunakee High School
2Aidan MuellerVel Phillips Memorial HS
3Ann Frances JanischDivine Savior Holy Angels High School
4Katelyn SaemanRandolph High School
5Camille KraemerPlymouth High School
6Addie SchmidtLuther Preparatory School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Solo Serious Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Lucy TroesterWaunakee High School
2Anna BlockSun Prairie East High School
3Graycee KrahnRandolph High School
4Devin WillisSun Prairie West High School
5Kat KuehnLuther Preparatory School
6Will BredlauWayland Academy

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Special Occasion Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Sarah LarsenMiddleton High School
2Sam RaybernOshkosh West High School
3Mable MillerVel Phillips Memorial HS
4Daniel MuellerVel Phillips Memorial HS
5Caleb BallstadtMiddleton High School
6Kirk KellyWayland Academy
Fin.Jeana Kim-BoltMadison West

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Pragnya VellaSun Prairie West High School
2Maria SullivanLuther Preparatory School
3Maria VikLakeside Lutheran High school
4Piper CrawfordOshkosh West High School
5Tanvi KulkarniMiddleton High School
6Olivia SorensonWatertown High School

Click here to return to the main Rock River Forensics Tournament 2024 page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42