Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

Chaska High School Speech Tournament - Event results

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Creative Expression

PlaceCompetitor(s)Team
1Josh NkhataWestonka Speech Team
2Parker WrightChaska
3Alex DuffChanhassen
4Erik RasmussenEast Ridge
5Kali JarrardChanhassen
6Jared EnghEast Ridge
Fin.Hunter FizelEast Ridge

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Discussion

PlaceCompetitor(s)Team
1Liv SchaeferChanhassen
2Khushi KarkiChanhassen
3Anna HolkChaska
4Grace RoederSt. Cloud Tech
5Elisabeth BrockwayShakopee
6Laura SunnarborgWestonka Speech Team
Fin.Shrenik MamidalaShakopee

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Ava BartelEast Ridge
2Annika SoderlundDassel-Cokato High School
3Katie JiranChaska
4Cyn-Ean YuChaska
5Cate DrahosWatertown-Mayer High School
6Morgan VolkChanhassen
Fin.Mary LanoueMarshall

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Duo

PlaceCompetitor(s)Team
1Joe Anderson and Logan HolmSt. Cloud Tech
2Nitiya Arun and Sivaani AnandkumarShakopee
3Kate Moch and Seth WordenWestonka Speech Team
4Alec Jable and Noah LerouxWestonka Speech Team
5Izzie McDonald and Mara DuncanNew Prague HS

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Ex. Reading

PlaceCompetitor(s)Team
1Nitiya ArunShakopee
2Zoya HassanEden Prairie
3Abhaa ShrikhandeEden Prairie
4Kshama BhaktaEden Prairie
5Ashley LocyHutchinson
6Allison GelsterMarshall
Fin.Maureen ReilyWestonka Speech Team

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Ex. Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Agrim JoshiShakopee
2Evan VioletteChanhassen
3John SchwendingerChanhassen
4Caleb MoonEast Ridge
5Mohit AgarwalEden Prairie
6Akshitha GinugaEden Prairie
Fin.Kenneth ChenEast Ridge

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Great Speeches

PlaceCompetitor(s)Team
1Charli MillerChanhassen
2Nishita DasEden Prairie
3Sudeeksha NookaEden Prairie
4Garrett MaherChanhassen
5Amy LaabsChanhassen
6Maanav BasnetEden Prairie
Fin.Blake DueaChanhassen

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Humor

PlaceCompetitor(s)Team
1Jared EnghEast Ridge
2Dawson PapeSt. Cloud Tech
3Landon ButlerHutchinson
4Maddy SiekmannChaska
5Reid WilsonDassel-Cokato High School
6Seth WordenWestonka Speech Team
Fin.Arush ManemShakopee

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Informative

PlaceCompetitor(s)Team
1Lauren MannaChanhassen
2Ava JaxChaska
3Blake DueaChanhassen
4Anna SullivanWoodbury High School
5Ilana AndrevWestonka Speech Team
6Abby NewmanChanhassen
Fin.Rylee BrazilEden Prairie

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Oratory

PlaceCompetitor(s)Team
1Keerthana RamanathanEden Prairie
2Neha PatoleShakopee
3Garrett MaherChanhassen
4Aryan PadmanabhanShakopee
5Harini GanapathyEast Ridge
6Noah DunnMarshall
Fin.Shreyas ChakrabortyEden Prairie

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Sydney TurnerChaska
2Ijahnae CrossShakopee
3Selina OhWoodbury High School
4Callie PetersonWoodbury High School
5Bethany GreathouseMarshall
6Jasmyn LevekSt. Cloud Tech
Fin.Sarah AspelinChanhassen

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

POI

PlaceCompetitor(s)Team
1Callie PetersonWoodbury High School
2Sydney TurnerChaska
3Josh NkhataWestonka Speech Team
4Erik RasmussenEast Ridge
5IsaBella FritzWatertown-Mayer High School
6Sean ReaganSt. Cloud Tech
Fin.Zoe Sellner-KeerEast Ridge

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Trevyn PannhoffChanhassen
2Landon ButlerHutchinson
3Miel AronsonChaska
4Connor HoustonWestonka Speech Team
5Nedoh GyiWorthington High School
6Cyn-Wei TanChaska
Fin.Allison GelsterMarshall

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

Storytelling

PlaceCompetitor(s)Team
1Zoe Sellner-KeerEast Ridge
2Sreya PatriEden Prairie
3Leah DonnellySt. Cloud Tech
4Simran RanaShakopee
5Sivaani AnandkumarShakopee
6Aarushi VyasEden Prairie
Fin.Harini SenthilkumarEden Prairie

Click here to return to the main Chaska High School Speech Tournament page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND07 DI101