Home     LIVE!     Features     Order     Calendar     Results     Your account     Manager login         

GICC Invite - Event results

Click here to return to the main GICC Invite page

Duet Acting

PlaceCompetitor(s)Team
1Cole Schmid and Trey HarmsYork
2Charlie Van Gomple and Hattie ChavanuYork
3Hannah Madison and Lauren BrownGrand Island Speech
4Harrison McClure and Sheridan PuncocharGrand Island Central Catholic
5Cael Wiegert and Clark BoettgerGrand Island Speech
6Garrett Hansen and Morgan ThiemanMcCool Junction High School

Click here to return to the main GICC Invite page

Entertainment Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Hope McDonaldCentura
2Olivia StavaGrand Island Central Catholic
3Kylie SchroetlinSutton
4Chloe BergenSutton
5Hannah PenndorfCentura
6Kash MajerusHampton

Click here to return to the main GICC Invite page

Extemporaneous Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kajetan HublGrand Island Central Catholic
2Elizabeth HardingSchuyler Central High School
3Jordan MariskaThayer Central
4Krista HartleyThayer Central
5Peyton JanulewiczCentura
6JT ReinGrand Island Central Catholic

Click here to return to the main GICC Invite page

Informative Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew WangHastings St. Cecilia
2Thomas ArmstrongGrand Island Central Catholic
3Kajetan HublGrand Island Central Catholic
4Sam HoopsHastings St. Cecilia
5Dannika LambertyYork
6Peyton JanulewiczCentura

Click here to return to the main GICC Invite page

Oral Interpretation of Drama

PlaceCompetitor(s)Team
1Charlie Van Gomple, Cole Schmid, Dannika Lamberty, Hattie Chavanu and Trey HarmsYork
2Ava Goodwin, Carlye Philipp, Cooper Lones, Emily Otoupal and Maelynn EricsonYork
3Alex Aldana, Gina Alba and Michael ArriazaSchuyler Central High School
4Anthony White, Elle Malleck, Grace Uhler, Madi Miller and Nell ChavanuYork
5Grace Johnson, Harrison McClure, Lexi Puncochar, Madison Dvorak and Sheridan PuncocharGrand Island Central Catholic
6Amanda Carlson, Amy Springer, Chelsey Myers and Rachel RathjenNebraska Christian

Click here to return to the main GICC Invite page

Oral Interpretation of Humorous Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Michael ArriazaSchuyler Central High School
2Hannah MadisonGrand Island Speech
3Madison DvorakGrand Island Central Catholic
4Lauren BrownGrand Island Speech
5Grace UhlerYork
6Evie PetersonGrand Island Central Catholic
Fin.Alex AldanaSchuyler Central High School

Click here to return to the main GICC Invite page

Oral Interpretation of Poetry

PlaceCompetitor(s)Team
1Andrew WangHastings St. Cecilia
2Colin GibbonsSchuyler Central High School
3Gina AlbaSchuyler Central High School
4Angelina ShawYork
5Zoey CornettYork
6Elle SudbeckThayer Central

Click here to return to the main GICC Invite page

Oral Interpretation of Serious Prose

PlaceCompetitor(s)Team
1Raima KreifelsYork
2Trey HarmsYork
3Joel MedinaSchuyler Central High School
4Ava GoodwinYork
5Dannika LambertyYork
6Cole SchmidYork
Fin.Alaina SuntychCentura

Click here to return to the main GICC Invite page

Persuasive Speaking

PlaceCompetitor(s)Team
1Kylie SeefusThayer Central
2Ayonya BirthiGrand Island Central Catholic
3Elizabeth HardingSchuyler Central High School
4Jordan KramerHastings St. Cecilia
5Gracie WoodsGrand Island Central Catholic
6Colten JavinsHastings St. Cecilia

Click here to return to the main GICC Invite page

Program Oral Interpretation

PlaceCompetitor(s)Team
1Raima KreifelsYork
2Angelina ShawYork
3Marissa CrosbyGrand Island Speech
4Colin GibbonsSchuyler Central High School
5Cameron St. JohnHampton
6Elle SudbeckThayer Central

Click here to return to the main GICC Invite page

SpeechWire Tournament Services - Copyright 2004-2024 Ben Stewart. All Rights Reserved. Terms of use - Privacy and Security Policy
ND06 DI42